+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM

Jaki lek przy Zespole Jelita Drażliwego ?

Witam.
    Choć nigdy go nie diagnozowałem u lekarza, to zapewne mam ZJD, od ok 4-5 lat nękają mnie biegunki ok 3-5 razy w miesiącu.
    Kiedy to tylko możliwe to raczej staram się nie szprycować prochami, no ale wiadomo, czasem trzeba i wtedy stosuję laremid, i tak właśnie mnie natchnęło, czy to właściwy wybór ?
    Przyznam się, że raczej nie stosuję się do zalecanej diety ponieważ były by to zbyt nieprzyjemne wyrzeczenia, ale czy wobec tego są jakieś środki typu herbaty które skutecznie pomagają w takich przypadkach? i czy stosowanie przewlekłe loperamidu jest najlepszą z dostępnych opcji ?

Pozdrawiam

DOMOWNIK FORUM
    Mieszka w
    Koluszki
    Speed, najwyższy czas, byś się zdiagnozował. 3-5 razy w miesiącu biegunka, to nie musi być ZJD.
    Zbadać się dokładnie, to nie znaczy, że masz się szprycować prochami.
    Każdy, kto nie odżywia się prawidłowo, może w miesiącu 3-5 razy mieć kabaret w WC. Chcesz wspomagać się tym Loperamidem, które bierzesz na chybił trafił do końca życia, czy tylko przez lato? Pozdrawiam.

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Może źle się wyraziłem... to nie jest tak, że odżywiam się źle, bo jako że chodzę na siłownie staram się trzymać dość zdrowych dań (kebaba czy pizzy nie widziałem od jakiegoś roku)... ale fakt, jem w dużych porcjach.
    Miałem okres kiedy nie miałem problemu przez jakieś 3 miesiące ale nie potrafię stwierdzić co wtedy zmieniło się w moim sposobie odżywiania. Już zastanawiałem się czy to może nie jest jakaś alergia ale nie zauważyłem żebym reagował konkretnie na jakiś produkt.

DOMOWNIK FORUM
    Mieszka w
    Koluszki
    Speed, najlepszą metodą, sprawdzoną, jest prowadzenie zapisków. Ma to wyglądać tak:
    - co dzisiaj zjadłem i jak się zachowywał mój organizm.
    Przez takie zapiski jesteś gościem, bo sam wiesz, co Twój organizm chce, lubi, a czego nie toleruje.
    Od lekarza dostaniesz leki, takie jakie będą pasowały do opisu podanego przez Ciebie. A to nie o to chodzi.
    Chcesz leczyć chorobę nakreśloną przez Ciebie, czy znaleźć przyczynę? Uwierz mi, lekarz nie będzie miał czasu, by szukać, chorobą będzie to, co nakreślisz. Zadbaj sam o siebie, będziesz wygrany. Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
    Guest
    tu w zasadzie nie ma leków tylko prawidłowe postępowanie zgodnie z danymi bieżącymi objawami- jak biegunka to postępowanie przeciwbiegunkowe ,a jak zaparcia to coś na ich zlikwidowanie - natomiast probiotyk ( polecam lactoral ponieważ nie zawiera substancji dodatkowo drażniących jelita) oraz zdrowe podejście do stresu w dużej mierze łagodzą objawy

Nie zarejestrowany
    Guest
    to prawda lactoral w tym względzie bardzo reguluje procesy trawienne , a bardziej lajtowe podejście do życia zmniejsz ilość incydentów

Koraa
    Guest
    Ja przy Zespole Jelita Drażliwego na początek polecałabym Ci wypróbować produkt prozdrowotny od firmy Medarfa, a mianowicie Dralitan.
    Jest on zrobiony na bazie naturalnych składników więc na pewno delikatniejszy dla naszego organizmu. Myślę, że warto go wypróbować przy takich dolegliwościach

Nie zarejestrowany
    Guest
    no własnie polecicie cos?

Nie zarejestrowany
    Guest
    noo preparat intesta z maslanem sodu rewelacyjnie pomaga mówię Wam,reguluje prace jelit i sprawia, ze nie mamy tych rewolucji jelitowych przy jedzeniu, bo musimy wiedzieć, ze przy ibs jest tak, ze jednego dnia kanapka z tuńczykiem będzie dla nas odpowiednia, drugiego wywołuje biegunki, a intesta pomaga sie uporać z tego typu problemem

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości