+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
    WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja

Domowe soki na przeziębienie

Domowe sposoby leczenia przeziębienia obejmują m.in. picie dużej ilości samodzielnie przyrządzonych soków. Jakie są Wasze przepisy na domowe soki? Jednym z najlepszych jest sok malinowy: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowi...zke_39864.html

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC
    Nie znam dokładnego przepisu, ale zawsze sok malinowy przygotowywała moja babcia. Piliśmy go w zasadzie przez cały rok i szczerze mówiąc nie pamiętam bym w dzieciństwie dużo chorowała. Ale czy to zasługa soku tylko i wyłącznie? Nie mam pojęcia

BabciaAlina
    Guest

Sok z czarnego bzu - polecam!

Zrobiłam sok z czarnego bzu według przepisu z Poradnika i powiem Wam, że to naprawdę działa! Nie ma to jak sprawdzone, domowe sposoby na przeziębienie! http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowi...bzu_37132.html

Czarny bez - ciekawe, trzeba spróbować

Nie zarejestrowany
    Guest
    Cytat Napisał Katrin_ Zobacz post
    Nie znam dokładnego przepisu, ale zawsze sok malinowy przygotowywała moja babcia. Piliśmy go w zasadzie przez cały rok i szczerze mówiąc nie pamiętam bym w dzieciństwie dużo chorowała. Ale czy to zasługa soku tylko i wyłącznie? Nie mam pojęcia
    na pewno do tego soku niezbędny jest dodatek w postaci miodu. więcej właściwości.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 25-09-14 o 09:28

Racja, miód jest dobrym dopełnieniem diety zwłaszcza w zimę

CZĘSTO BYWAM NA FORUM Avatar Jadore
    Mieszka w
    Warszawa

Przepis na sok z malin

Ja mam przepis podany przez moja babunie , bardzo prosty podaje ... Może ktoś ma chęć zrobić :-)
    Składniki:
    1 kg malin , 1/2 kg cukru
    Maliny płuczemy, odsączam, wrzucamy do garnka. Zasypujemy 1/2 szkl. cukru i stawiamy na gazie, na najmniejszym palniku. Bardzo często mieszamy, by maliny nie przypaliły się. W ten sposób podgrzewamy owoce do momentu aż z malin pozostaną praktycznie same ziarenka. Następnie odcedzamy sok przez gęste sitko/durszlak.

Odcedzony sok ponownie nastawiamy na gaz,dodajemy resztę cukru i podgrzewamy na średnim palniku do rozpuszczenia cukru i zagotowania. Sok przepuszczamy przez gazę i jeszcze gorący wlewamy do butelek po sokach lub słoikach. Po wystudzeniu zakrętki powinny być wklęsłe; daje nam to pewność, że sok się zawekował.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 31-10-14 o 14:04

Cytat Napisał Jadore Zobacz post
    Ja mam przepis podany przez moja babunie , bardzo prosty podaje ... Może ktoś ma chęć zrobić :-)
    Składniki:
    1 kg malin , 1/2 kg cukru
    Maliny płuczemy, odsączam, wrzucamy do garnka. Zasypujemy 1/2 szkl. cukru i stawiamy na gazie, na najmniejszym palniku. Bardzo często mieszamy, by maliny nie przypaliły się. W ten sposób podgrzewamy owoce do momentu aż z malin pozostaną praktycznie same ziarenka. Następnie odcedzamy sok przez gęste sitko/durszlak.

Odcedzony sok ponownie nastawiamy na gaz,dodajemy resztę cukru i podgrzewamy na średnim palniku do rozpuszczenia cukru i zagotowania. Sok przepuszczamy przez gazę i jeszcze gorący wlewamy do butelek po sokach lub słoikach. Po wystudzeniu zakrętki powinny być wklęsłe; daje nam to pewność, że sok się zawekował.
    Dzięki!

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Im więcej cukru się doda do soku malinowego, tym będzie mógł dłużej stać.
    http://www.dobreziola.com/2014/06/wszystkie-zastosowania-czystka.html

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    warszawa
    ja stosuję sok z malin swojej produkcji, czarny bez i dziką różę.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości