+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Nie zarejestrowany
    Guest

Anemia? Nadciśnienie?

Cześć. Mam 16 lat, jestem niska, blada i drobna, właściwie to mam lekką niedowagę. Od kilku miesięcy gorzej mi idzie w nauce, jestem rozkojarzona, mam problemy z pamięcią i co najważniejsze - czuję się zmęczona niezależnie od tego, ile spałam. Łatwo wpadam w zdenerwowanie i złość, trudno mi ją pohamować. Często też płaczę, za nawet najmniejszą krytykę. To tylko małe objawy.. najważniejsze to zmęczenie, ospałość, problemy z koncentracją, od niedawna wciąż zimne ręce i nogi, jestem bledsza niż zwykle. Trudno mi normalnie funkcjonować, wszystko jest takie powolne, trudno ogarniam czasem, co się dzieje. Łatwo się męczę. Mam też wrażenie pustki w głowie.
    Mój tata ma nadciśnienie. Babcia też. Zawsze miałam z nim również coś nie tak - kilka miesięcy temu u pielęgniarki wyszło 90/50. Tylko jest taki problem, że mierzyłam sobie już wiele razy ciśnienie i ostatnio miałam 137/87 itd.. a dzisiaj, po chyba godzinnym leżeniu zmierzyłam sobie i wyszło 135/118 i puls 88. Pisało, że to duże nadciśnienie, ale pojawia się pytanie. Czy zimne ręce, te wszystkie inne objawy są do nadciśnienia, czy może to anemia? nie mam pojęcia, nie znam się na tym. Prosiłabym o radę.

Nie zarejestrowany
    Guest
    a czym mierzysz te ciśnienie? masz dobry ciśnieniomierz? często takie kupione gdzieś w marketach przekłamują wyniki. Ciśnieniomierze Diagnosis na przykład są bardzo dobre, możesz taki kupić w aptece.
    A co do Twoich objawów to nie wygląda mi to w ogóle na nadciśnienie, udaj się koniecznie do lekarza, uważam że takich objawów nie nalezy bagatelizować

iryzus
    Guest
    Mogę potwiedzić, że cisniemiorze od Dagnosis są dobre. Moja babcia ma już chyba 3 tej firmy, bardzo dokładne robi pomiary.

allicja907
    Guest
    Dzięki za porady . Dzisiaj zakupiłam w sklepie medycznym Diagnostic Gold i zobaczymy jak się sprawdzi .

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Katowice
    Moja babcia też ma diagnosis i jest bardzo zadowolona, dokładnie mierzy ciśnienie, nie zacina się ma duzy wyswietlacz co jest szcególnie ważne dla starszych osób. Poleciła jej pani w aptece.

Nie zarejestrowany
    Guest

anemia

mi przy anemii było słabo, zimno, byłam blada i kręciło mi sie w głowie... poszłam do lekarza (a byłam w tedy w ciazy) i się okazało,że anemii się nabawiłam... lekarz kazał mi stosować dicofer i po nim poczułam się świetnie

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Zamość
    Zimne dłonie i ręce to raczej objawy niskiego ciśnienia. Może masz nadciśnienie + do tego anemię? Byłaś z tym u lekarza?

Nie zarejestrowany
    Guest
    moze to byc anemia

Nie zarejestrowany
    Guest
    dokładnie tak, najlepiej isc się zbadać do laboratorium diagnostyki tam mają sporo fajnych badań właśnie na stężenie żelaza we krwi i to bardzo tanio!

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości