Droga Tereso,
mam nadzieję, że nie raz udowodniłam Ci jak wiele dla mnie znaczy nasza przyjaźń. Jesteś jedną z najważniejszych osób w moim życiu. Znamy się od szkoły, wiele przeszłyśmy, a nasza wzajemna sympatia i tak przetrwała te wichry i burze. Z tego właśnie powodu chcę, by dalej tak było, po prostu – BĄDŹ!
Bądź dla mnie, dla swojej Rodziny i dla siebie samej. Aby było tak jak najdłużej, tak ważna jest profilaktyka, bo, jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć.

Mogłabym przedstawić wiele przykładów kobiet, które chorowały bądź zmarły na ginekologiczne schorzenia zarówno w naszym otoczeniu jak i wśród celebrytów. Myślę jednak, że nie muszę tego robić, bo straciłaś kilka lat temu swoją najukochańszą Babcię z powodu raka szyjki macicy. To, niestety, pokazało, że profilaktyka i wykonywanie badań jest koniecznością w każdym wieku. Nie ma dla nas, kobiet, żadnego wieku, młodego czy starego, w którym mogłybyśmy czuć się bezpieczne. Jedynie regularna profilaktyka daje szansę na szybką reakcję i skuteczne leczenie.
Czy wykonanie raz w roku badania szyjki macicy, to tak wiele, gdy na szali jest nasze życie?
To retoryczne pytanie...

Chciałabym zapisać się razem z Tobą na badania, we dwójkę będzie nam raźniej. Chodźmy na usg piersi, cytologię i wizytę ginekologiczną. Jedna będzie dopingować drugą, by żadna inna sprawa, praca czy wyjazd, nie sprawił, że opuścimy coś co ma elementarne znaczenie dla naszego zdrowia i życia.

A może ustalimy jakąś stałą datę przypadającą raz w roku i będziemy ją w ten sposób celebrować?
30 lipiec to Międzynarodowy Dzień Przyjaźni, co myślisz o takiej dacie? Bądźmy piękne, bo zdrowe i niech nasza przyjaźń trwa i trwa.