+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    mariolakownacka
    Guest

Alergia roztocza, kurz

Witam, mam 6 letniego alergika w domu. Mały ma dosłownie cały czas zatkany nos, katar, napady kaszlu. Alergia głównie na kurz, roztocza, sierść. Lekarz kazał nam pozbyć się dywanów i innych rzeczy które gromadzą kurz. No ale w domu ciągle się kurzy. Szukam jakiegoś dobrego sprzętu oczyszczacza itp, który poradzi sobie z roztoczami w mieszkaniu.

kolorowa13
    Guest

oczyszczacz

Ja mam Airdog X5 i jestem bardzo zadowolona. Oczyszczacz świetnie radzi sobie z kurzem i roztoczami i wyłapuje już najmniejsze zanieczyszczenia. U nas oddycha się dużo lepiej odkąd mamy Airdoga. Można kontrolować jakość powietrza dzięki wskaźnikowi na oczyszczaczu. Fajne jest też to że możesz nim sterować przez smartfon.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 28-02-19 o 19:42

Karolina2551
    Guest
    Cytat Napisał kolorowa13 Zobacz post
    Ja mam Airdog X5 i jestem bardzo zadowolona. Oczyszczacz świetnie radzi sobie z kurzem i roztoczami i wyłapuje już najmniejsze zanieczyszczenia. U nas oddycha się dużo lepiej odkąd mamy Airdoga. Można kontrolować jakość powietrza dzięki wskaźnikowi na oczyszczaczu. Fajne jest też to że możesz nim sterować przez smartfon. Zresztą na stronie producenta masz więcej opisane możesz tam poszukać informacji na jego temat: http://airdog.pl/dlaczego-airdog/. Ja z doświadczenia polecam
    To prawda, oczyszczacz powietrza może pomóc. Airdog jest niedrogi w utrzymaniu bo nie trzeba wymieniać w nim filtrów HEPA. Więc jest to dobry pomysł moim zdaniem.

brednie
    Guest
    Cytat Napisał Karolina2551 Zobacz post
    To prawda, oczyszczacz powietrza może pomóc. Airdog jest niedrogi w utrzymaniu bo nie trzeba wymieniać w nim filtrów HEPA. Więc jest to dobry pomysł moim zdaniem.
    Akurat to, że nie trzeba w nim wymieniać filtrów to duży minus tego urządzenia.
    Rozmawialiśmy z żoną z wieloma specjalistami przed dokonaniem zakupu i wszyscy w tym temacie byli zgodni.
    To nie jest najlepsze rozwiązanie, może rzeczywiście tanie, ale jeżeli ktoś lubi oszczędzać na swoim zdrowiu to najlepiej jakby w ogóle ten temat sobie odpuścił.

makeni
    Guest
    Ok, oczyszczacz powietrza, to jedno, ale u nas sporo bardzo pozytywnych zmian, jeśli chodzi o alergię na kurz przyniosło wprowadzenie Allergoff Spray - super sprawa! Zmniejszyły się objawy alergii (szczególnie w nocy, co było naszą zmorą!), spray jest bardzo łatwy w użyciu.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Ja od siebie polecam Xiaomi - ten podstawowy model, który w 100% daje radę jeżeli chodzi o czyszczenie powietrza z roztoczy, pyłków i oczywiście wszelkiego rodzaju alergenów.

loveair.pl/oczyszczacz/xiaomi-air-purifier-2s
    Korzystam już z niego od pół roku, więc co nieco więcej mogę powiedzieć.
    Przede wszystkim super że ma cyfrowy wyświetlacz, gdzie mamy pokazany poziom zanieczyszczenia powietrza.
    Aplikacja czasem się gubi, albo wszystko udaje się sparować od razu, albo trzeba poświęcić na to trochę więcej czasu i nerwów niestety.
    Jak już się uda to jest całkiem spoko, głównie obsługujemy urządzenie z pozycji właśnie telefonu.
    Filtry mimo że producent zaleca je na pół roku to wytrzymują znacznie dłużej - może to kwestia metrażu, bo jednak zalecanej powierzchni dla oczyszczacza nie posiadam.

Laura 8989
    Guest

Red face Oczyszczacz powietrza + bezworkowe odkurzacze

Najgorszym skupiskiem u mnie w domu roztoczy byl wielki odkurzacz z workiem pełnym kurzu a odkurzam prawie codziennie. Najważniejsze:
    1. zadbaj o to by kurz się nie unosił, czyli zakup dobry oczyszczacz powietrza! Tu polecam NOBICO, jest dość wysoki ale super się sprawdza
    2. Nie zapominaj o tapicerkach i zasłonach (tam to dopiero jest kurzu) - przynajmniej raz w miesiącu wypierz je, wymień na czyste lub odkurz odkurzaczem bezprzewodowy
    3. Inne urządzenia z filtrami HEPA. Zastąp odkurzacz workowy na taki z pojemnik do opróżnienia. Ja mam samojezdnego robota, co jeździ codziennie jak ja jestem w pracy. Nie pożera mi to czasu i moge na spokojnie wejść do czystego domu. Tu akurat mam w niewysokiej cenie model Grey z firmy mieszczącej się we wrocławiu - Mamibot.tech
    Z tej firmy mam dwa urządzenia jedno do podłog drugie do tapicerek i utrzymują one wysoki komfort mieszkania.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    Ja od siebie polecam Xiaomi - ten podstawowy model, który w 100% daje radę jeżeli chodzi o czyszczenie powietrza z roztoczy, pyłków i oczywiście wszelkiego rodzaju alergenów.

loveair.pl/oczyszczacz/xiaomi-air-purifier-2s
    Korzystam już z niego od pół roku, więc co nieco więcej mogę powiedzieć.
    Przede wszystkim super że ma cyfrowy wyświetlacz, gdzie mamy pokazany poziom zanieczyszczenia powietrza.
    Aplikacja czasem się gubi, albo wszystko udaje się sparować od razu, albo trzeba poświęcić na to trochę więcej czasu i nerwów niestety.
    Jak już się uda to jest całkiem spoko, głównie obsługujemy urządzenie z pozycji właśnie telefonu.
    Filtry mimo że producent zaleca je na pół roku to wytrzymują znacznie dłużej - może to kwestia metrażu, bo jednak zalecanej powierzchni dla oczyszczacza nie posiadam.
    O, właśnie się nad nim zastanawiałam, bo przeglądam i zdecydowanie podoba mi się jego cena, a opinie ma większość bardzo dobrych, dzięki za komentarz D

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Akurat jeśli chodzi o wybór dobrego sprzętu typu oczyszczacz powietrza to ze swojej strony jak najbardziej mogę polecić Ci, abyś zwrócił uwagę na AirDog x8, czy również IDEAL AP35 H, które pozwolą dla alergika pozbyć się alergenów, ale również inni domownicy będą mogli na tym skorzystać ponieważ smog tak mocno występujący w naszych miastach już nie będzie tak uciążliwy. Zajrzyjcie sobie do oferty oxyshop.pl gdzie są dostępne w bardzo fajnych cenach.

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości