+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
    Nie zarejestrowany
    Guest

Leczenie zębów i ich higiena w ciąży

Jestem w ciąży. Zastanawiam się, czy istnieją jakieś zalecenia co do higieny jamy ustnej w trakcie ciąży?

Nie zarejestrowany
    Guest
    Słusznie, że się nad tym zastanawiasz. Zęby w ciąży są bardziej podatne na powstawanie ubytków i na choroby dziąseł, które są bardziej rozpulchnione. Pamiętaj o codziennej higienie, która powinna być jeszcze bardziej skrupulatna niż poza okresem ciąży.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Nurtuje mnie jedna kwestia – czy jeżeli pojawi się jakiś ubytek, to podczas ciąży mogę go zaleczyć?

Nie zarejestrowany
    Guest
    Oczywiście, że możesz, a nawet powinnaś. Próchnica może być naprawdę bardzo niebezpieczna dla płodu. Dobrze jest jedynie unikać robienia zdjęć rentgenowskich, ale do zwykłego zaleczenia drobnego ubytku nie trzeba zwykle robić żadnego zdjęcia.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Jest zabieg, który lepiej sobie odpuścić podczas ciąży - wybielanie zębów.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Tak, wybielanie zębów nie jest zabiegiem, z którym nie można poczekać. Środki, których używa się podczas wybielania nie wpływają korzystnie na płód dziecka.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Podczas ciąży niewskazane jest leczenie zębów pod narkozą, a jeśli konieczne jest podanie znieczulenia, lekarz sam decyduje, czy można je podać i w jakiej dawce.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Pamiętaj tylko o tym, żeby zawsze informować stomatologa o tym, że jesteś w ciąży.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Higiena jamy ustnej podczas ciąży zasadniczo nie różni się niczym od higieny poza ciążą, ale powinna być jeszcze bardziej staranna z racji większej podatności na choroby dziąseł i przyzębia.

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości